sobota, 4 kwietnia 2020

Biblioteczne Wyzwanie dla moich uczniów

W ramach pracy zdalnej z moimi uczniami przygotowałam Biblioteczne Wyzwanie. To doskonała okazja, aby przetestować, jak wygląda w praktyce integracja Genially z Office 365.

Wyzwanie zostało przygotowane w Genially. Wykorzystałam szablony poziomych infografik. Kliknięcie znaku plusa przy konkretnym tygodniu pozwala na przejście do slajdu z kartkami oznaczającymi kolejne dni danego tygodnia. Gdy klikniemy na aktualną datę, pojawi się zadanie przygotowane w Microsoft Forms. Każda wcześniejsza data stanowi odnośnik do rozwiązania zagadki z danego dnia.

Codziennie publikuję po jednej zagadce dla uczniów z klas: 0-3, 4-6, 7-8.
W wyzwaniu mogą wziąć udział jedynie uczniowie mojej szkoły (mam dla nich przewidziane nagrody!). W Formsach otrzymuję na bieżąco odpowiedzi uczniów i wszystkie potrzebne zestawienia. Codziennie przyznaję punkty za poprawne odpowiedzi! Pierwsze podsumowanie wyników zaplanowałam na koniec kwietnia!

Dużym ułatwieniem była możliwość dodania zadania dla zespołu biblioteki szkolnej w Teams bezpośrednio z Genially - integracja zadziałała wspaniale. Zadanie pięknie się też osadziło w bibliotecznym ClassNotebooku (zeszycie zajęć bazującym na OneNote).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecany post

Podręcznikowy koszmar

Znacie to, prawda? Ten niepokój, który dopada nas, nauczycieli bibliotekarzy, gdy jeszcze powinniśmy odpoczywać i korzystać z wakacji, aby w...

Popularne posty